Język angielski

Nauczyciel z wczesnym nauczaniem z językiem angielskim przebywa z dziećmi codziennie, ucząc dzieci w sposób naturalny w formie zabawy, słówek, zwrotów, piosenek, rymowanek.

Nasi nauczyciele korzystają w swojej pracy z materiałów renomowanych  wydawnictw Cambridge, Macmillian, Pearson, Oxford oraz innych materiałów sprowadzonych z Wielkiej Brytanii i polecanych przez British Council. Dzieci uczą się piosenek, historyjek, wierszyków, które prezentują w trakcie różnych  uroczystości, zapoznają się też ze zwyczajami obchodząc różne święta kultury anglosaskiej i amerykańskiej.

Pomoce stosowane podczas zajęć:

• pakiety dydaktyczne

• flashcardy, plakaty

• pacynki

• karty pracy

• piosenki, wierszyki

• opowiadania, historyjki obrazkowe

• bajki dvd

• gry i zabawy ruchowe oraz multimedialne

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko będzie uczęszczało na zintegrowane zajęcia języka angielskiego, by z łatwością opanować wiadomości i umiejętności potrzebne do rozpoczęcia nauki w latach szkolnych.  Dlaczego należy rozpocząć naukę języka angielskiego już w przedszkolu?

Jak mawiał Konfucjusz nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku. Najnowsze badania wykazały, że im wcześniej dziecko zacznie osłuchiwać się z językiem obcym, tym łatwiej przyswoi sobie gramatykę, właściwą wymowę i akcent tego języka. I chociaż przedszkolaki nie potrafią jeszcze wykonywać pisemnych ćwiczeń gramatycznych, to jednak od samego początku zaszczepiane są im struktury gramatyczne języka poprzez różne gry, zabawy, piosenki i rymowanki.

Potwierdzona została także teza, że najważniejszym okresem w przyswajaniu języka obcego, jest czas przed ukończeniem siódmego roku życia. Dzieje się tak dlatego, że mózg jest biologicznie przystosowany do opanowania tej umiejętności w tym okresie rozwoju. Oczywiście po ukończeniu siódmego roku życia można nauczyć się języka obcego, jednak jest bardzo mało prawdopodobne, by stopień opanowania języka był równy stopniowi opanowania języka ojczystego (Johnson and Newport, Cognitive Psychology)

Dziecko rodzi się z określoną liczbą komórek w mózgu; rozwój polega nie na zwiększaniu się ich liczby, a na tworzeniu połączeń między nimi na skutek nabywania nowych doświadczeń. Dlatego też  należy dostarczać dziecku jak najwięcej okazji edukacyjnych by stymulować pracę neuronów. Pamiętajmy, że najbardziej intensywny rozwój mózgu dokonuje się w ciągu pierwszych 7 lat życia. Dlatego jest to tak niezwykle cenny czas, wtedy to powstaje najwięcej połączeń nerwowych  między komórkami mózgu.  Im bardziej stymulujemy pracę mózgu malucha, tym szybciej następuje jego rozwój. Dlatego podjęcie nauki języka angielskiego w tym okresie jest tak ważne dla naszych dzieci.

Zajęcia będą odbywać się codziennie przez cały rok szkolny. Lektor podczas wszystkich zajęć i aktywności dzieci używa wyłącznie języka angielskiego. Dziecko oswajając się z językiem nabiera właściwych nawyków i uważa naukę jako coś naturalnego.

Zajęcia j. angielskiego będą wzbogacane przez działania teatralne, muzyczne i plastyczne, tak by ich forma była jak najbardziej atrakcyjna.

Program nauczania języka angielskiego będzie powiązany ściśle z programem realizowanym przez przedszkole i zgodny z nową podstawą programową. Oprócz zajęć programowych, wychowawcy i lektorzy języka angielskiego, będą uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych, wykorzystując każdy moment jako sytuację edukacyjną. Będą pomagać dzieciom podczas posiłków, uczestniczyć przy ubieraniu, gimnastyce oraz zajęciach muzycznych, dzięki czemu dzieci poznają słownictwo z wielu dziedzin i nauczą się zwrotów używanych w życiu codziennym.

Dzieci będą przygotowywać programy artystyczne w języku angielskim, związane z uroczystościami przedszkolnymi na które serdecznie zaprosimy Rodziców, a także zapoznają się z kulturą krajów anglojęzycznych.

Realizacja takiego programu jest możliwa tylko w profesjonalnym przedszkolu językowym, w dobrym środowisku edukacyjnym.

To właśnie do takiego Przedszkola chciałybyśmy zaprosić Państwa Dzieci.

Dyrekcja Przedszkola