Kadra

Oliwia Słowińska

Dyrektor Przedszkola

Oliwia Słowińska

Magister filologii angielskiej, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego.

Posiadane doświadczenie w pracy pedagogicznej oparte na wysokiej kwalifikacji do pracy z dziećmi: Studia Podyplomowe na wydziale Nauczanie Przedszkolne z Wczesnoszkolnym oraz  Studia Podyplomowe na wydziale Zarządzanie Oświatą. Twórca własnych programów autorskich, wskazujących koncepcje nauczania języka angielskiego.

„Po latach funkcjonowania Centrum Nauczania Kreatywnego i Szkoły Językowej  KidsLab wiedziałam, że razem z moim Zespołem nie możemy zatrzymać się w miejscu. Pojawiła się naturalna potrzeba, aby stworzyć placówkę edukacyjną, zakładającą program holistyczny, nakierowany na wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przyszłość dziecka – chodzi o zdrowie, żywienie, edukację, czas wolny, rodzicielstwo, środowisko naturalne i rozwój społeczności lokalnych. 

Zakładamy cel dalekosiężny: w pełnej akceptacji i zrozumienia twórczej atmosferze znakomicie przygotować dziecko do nauki na uniwersytecie. Między zdrowymi posiłkami, zabawą i popołudniową relaksacją dzieci w formie zabawy uczą się liczb, kolorów, języka polskiego oraz angielskiego. Każda z sal nosi nazwę prestiżowej uczelni Harvard, Oxford, Cambridge, Prinston. To niby drobiazg, ale jakże wymowny.

Zaczynamy od bardzo prostej myśli, że każde dziecko może dostać się na uniwersytet, mówić świetnie po angielsku i realizować swoje twórcze pasje, a potem robimy wszystko aby go do tego zainspirować. Wybieganie myślą naprzód wnosi jasność i spójność do wszystkiego co się robi teraz!

Razem z moim Zespołem chcemy realizować marzenia Rodziców, aby Dzieci miały twórcze życie, w którym będą mogły robić ciekawe rzeczy. Na rozmowie o pracę najchętniej pytałabym o sto rzeczy, które można zrobić z pudełka po butach. Współpracuję z najlepszymi nauczycielami, najbardziej świadomymi, śmietanką intelektualną, bo to właśnie w przedszkolu buduje się fundament.
Energia, entuzjazm i motywacja to podstawowe filary działania naszego przedszkola.”

 

Magdalena Grzonka

Wicedyrektor ds. Pedagogiczno-Wychowawczych, Nauczyciel

Magdalena Grzonka

Magister Wychowania Plastycznego, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauczyciel wczesnego nauczania języka angielskiego. Certyfikat ICAN Institute First-Time Manager™ - prestiżowego programu doskonalenia kluczowych kompetencji menedżerskich, oparty na metodzie studiów przypadków Harvard Business School;

Twórca inspirujących projektów autorskich, scenariuszy, przedstawień. Związana z edukacją od 2009 roku

Z Wyobraźnią podobnie jest jak ze wszechświatem, nie wiemy gdzie się rozpoczyna, ani gdzie kończy... Wiemy na pewno jedno, zaprowadzi Cię wszędzie…  W Przedszkolu KidsLab pragniemy Wyobraźni przypiąć skrzydła, wyzwolić jej potencjał, w postaci talentów i pasji. Pragniemy, by proponowane przez nas projekty, zabawy, działania, rozwijały kreatywność i twórcze nastawienie dzieci wobec świata oraz wzmacniały ich poczucie własnej wartości i wyjątkowości. Chcemy wszystkim dzieciom stworzyć fundament z umiejętności, kompetencji, na których każdy powierzony nam mały człowiek, zbuduje kiedyś swoją przyszłość – pasję, wykształcenie, zawód“.

 

 

 

 

Zespół KidsLab

Anna Polaszewska

Magister, asolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na którym podjęłam dwa kierunki studiów odzwierciedlających moje dwie pasje (zaraz obok sportu i muzyki :) Pedagogika, specjalizacja: wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego oraz Filologia angielska, specjalizacja: translatoryka były preludium do mojej już ośmioletniej przygody w zawodzie  nauczyciela i lektora języka angielskiego. Doświadczenie zdobyłam pracując w trójmiejskich przedszkolach i szkołach podstawowych oraz szkołach językowych. Szczególną słabość poczułam do pracy z dziećmi, zagłębiając się jednocześnie w aspekt wychowawczy najmłodszych uczniów. Praca z dziećmi, sama w sobie, jest bardzo inspirująca, jednak staram się podnosić swoje kwalifikacje również na kursach i szkoleniach, a chęć wiedzy na temat problemów typowo wychowawczych postanowiłam zgłębić podejmując studia podyplomowe na kierunku Terapia Pedagogiczna. Jestem zwolenniczką nauki przez doświadczanie, zabawę i własne, twórcze działanie. W swojej pracy staram się kierować słowami Janusza Korczaka:

„Children are not the people of tomorrow, but are people of today. They have a right to be taken seriously, and to be treated with tenderness and respect. They should be allowed to grow into whoever they were meant to be. The unknown person' inside of them is our hope for the future”

Magdalena Grubba

Wykształcenie: Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, magister Pedagogika szkoły

licencjat Nauczanie wczesnoszkolne ze specjalnością logopedia.

Dusza artystki, aczkolwiek umysł ścisły. Ciekawa świata i ludzi. Z głową zawsze pełną pomysłów. Lubię się uczyć, poznawać, rozwijać się.  Praca to moja pasja. Emanuję ciepłem i chęcią poszerzenia horyzontów pośród swoich podopiecznych. Jestem Nauczycielem z wykształcenia i powołania. Już od najmłodszych lat pomagałam w nauce swoim młodszym kolegom i koleżankom, co przełożyło się na moje życiowe decyzje. Ciepła, serdeczna, zawsze w biegu w poszukiwaniu inspiracji. Od dziecka zakochana jestem w dźwiękach gitary. Nieformalny filmożerca "Jestem zdania, że dobry pedagog, nie tylko naucza dzieci, ale też się od nich wiele uczy".

Marzena Myszkowska

Pracuję jako pomoc nauczyciela. Ukończyłam studia na Akademii Humanistycznej o kierunku: profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Prywatnie jestem mamą 5 letniego chłopca. Lubię spacery i dobra kuchnie, najlepiej włoską :)

Anna Cebeńko

Magister filologii angielskiej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciel terapii pedagogicznej. Praca z dziećmi wymaga ode mnie cierpliwości, wyrozumiałości, kreatywności, jest wielkim wyzwaniem i dlatego daje mi dużo satysfakcji każdego dnia. 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." (Jan Paweł II) 

Agata Jarczewska

Ukończyłam Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na wydziale Instrumentalnym oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Zdobyłam tytuł nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego w Ateneum - Szkole Wyższej w Gdańsku.  Moją największą pasją jest muzyka, gram na skrzypcach i fortepianie, ale również podjęłam naukę gry na ukulele. Interesuję się muzykoterapią dla dzieci. W muzyce klasycznej szczególnie inspiruje mnie twórczość Witolda Lutosławskiego - utwory napisane z myślą o dzieciach.

„Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne.” - Ludwig van Beethoven

Dorota Mysłakowska

Ukończyłam studia o kierunku wczesna edukacja z logopedią , jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kartuzach, gdzie nabyłam umiejętność gry na flecie poprzecznym i fortepianie. Jako pedagog pracuje od 16 lat. 

Bycie nauczycielem przedszkola to duże wyzwanie, odpowiedzialność, ale również niesamowita przygoda i źródło wielu pozytywnych emocji wynikających z wejścia w relacje z małym człowiekiem.Przedszkole jest miejscem,gdzie spotykają się dwa światy: świat dziecka i świat dorosłego. Chce poznawać ten "mały" świat i pomagać zrozumieć dziecku świat dorosłych.

Bardzo bliskie mojemu sercu są słowa Janusza Korczaka: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Barbara Menard

Ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną oraz Wychowanie Przedszkolne i Edukację Wczesnoszkolną. Doświadczenie w pracy zdobyłam pracując w przedszkolu oraz Żłobku Miejskim. Lubię dzieci, rozumiem potrzeby najmłodszych jak i ich rodziców- sama jestem mamą .W SWOJEJ PRACY PRZEDE WSZYSTKIM KIERUJE SIĘ DOBREM DZIECKA. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości. Poza pracą uwielbiam podróżowa

Lektorzy

Ania Szermińska

Angeliqe Wójcik

Pracownicy

Teresa Błaszkiewicz

Katarzyna Grabowska

Anna Krakowska

KIDSLAB Publiczne Twórcze Przedszkole Językowo-Artystyczne

ul. Azaliowa 14
80-177 Gdańsk Karczemki
dzielnica Kokoszki
tel. 507 803 507
tel. 507 868 507 w godz. 13 - 17

              

"Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B.
Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie."

Albert Einstein

© Copyright 2016 KidsLab