Co powinien zabrać 3-latek idący do przedszkola:

• Przytulankę, która pomoże rozstać się z mamą i tatą...
  • Chusteczki higieniczne – suche i mokre, pasta do zębów dla dzieci (jedno opakowanie na miesiąc)
  • Kapcie podpisane imieniem i nazwiskiem, na rzepy, koniecznie antypoślizgowe.
  • Kocyk (mały polar ), poduszka (mały jasiek) – zapakowane w worek tekstylny i podpisane.
  • Kubeczek plastikowy, szczoteczka, podpisane imieniem i nazwiskiem
  • Zapasowe ubranko w worku tekstylnym, podpisanym imieniem i nazwiskiem, pozostawionym w szatni (spodenki, koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki)

Co powinien zabrać rodzic, którego dziecko idzie pierwszy raz do przedszkola:

• Uśmiech na twarzy - ponieważ dziecko bardzo dokładnie go obserwuje.
  • Zaufanie do nauczycielek i całego personelu przedszkola.
  • Sto procent pewności, że dziecko sobie poradzi.

Co powinny zabrać pozostałe dzieci idące do przedszkola:

• Przytulankę, która pomoże rozstać się z mamą i tatą
  • Kapcie podpisane imieniem i nazwiskiem, na rzepy, koniecznie antypoślizgowe.
  • Strój gimnastyczny (koszulka i spodenki za kolana ) w worku tekstylnym, podpisanym imieniem i nazwiskiem.
  • Kubeczek plastikowy, szczoteczka - podpisane imieniem i nazwiskiem
  • Mały kocyk z polaru i mały jasiek wraz z małą karimatą do relaksacji poobiedniej

Polecamy przygotowywanie wyprawki do Przedszkola wspólnie z dzieckiem!!